jak stosować kremy aby wyszczuplały

Wiosna i pierwsza połowa lata to czas, kiedy wiele kobiet myśli o wyszczupleniu i wymodelowaniu ciała oraz pozbyciu się nierówności skóry i cellulitu. Wśród powszechnie stosowanych sposobów są odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz stosowanie specjalnych dermokosmetyków. Te ostatnie w zasadzie wiadomo jak działają, ale w większości przypadków są niestety nieodpowiednio stosowane. A to powoduje, że są nieskuteczne.

stosowanie kremów wyszczuplających

wyszczuplanie ciała

Sprawdzone recepty na piękną figurę muszą zawierać dwa przymiotniki: być systematyczne i konsekwentnie stosowane. Dotyczy to jej każdego elementu – codziennego ruchu, diety i pielęgnacji ciała. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kosmetyków wyszczuplających: kremy, balsamy, peelingi czy ostatnio popularne, kolorowe sorbety. Ważniejszy jest jednak ich skład niż wygląd, dzięki któremu przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, wspomagają ukrwienie i usunięcie metabolitów z objętych zabiegiem tkanek, czy też napinają skórę.

Tkanka tłuszczowa odkłada się najczęściej na biodrach, brzuchu i udach. Są to miejsca, które można łatwo poddać masażowi, co wspomaga modelowanie sylwetki. Po nałożeniu preparatu modelującego masaż stosuje się w celu pobudzenia krążenia, ułatwienia odpływu chłonki i wraz z nią metabolitów oraz toksyn. Do masażu nie trzeba stosować specjalistycznych urządzeń. Wystarczy szorstka rękawica do kąpieli. Można jednak wykorzystać specjalne masażery albo masować skórę dłonią nakładając jednocześnie specjalistyczny kosmetyk. Warto też pamiętać, że najlepsze korzyści przynosi aplikacja kosmetyków na odpowiednio przygotowaną skórę, czyli np. po wykonaniu peelingu.

Hartowanie skóry, czyli naprzemienne polewanie jej zimną i ciepłą wodą również przynosi wiele korzyści. Naczynia krwionośne naprzemiennie rozszerzają się i kurczą. Dzięki temu skóra uzyskuje jędrność, a naczynia działają sprawniej. To poprawia zarówno odżywienie tkanek, jak i usuwanie z nich metabolitów.

Jeśli efekt poprawy sylwetki ma być bardzo szybki, na zakończenie aplikacji kosmetyków stosuje się zabiegi przyspieszające penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Procedura jest prosta. Na przygotowaną peelingiem i rozgrzaną masażem skórę nakłada się kosmetyk. Następnie powierzchnię skóry poddawanej zabiegowi przykrywa się folią dla utrzymania ciepła i poprawy penetracji dermokosmetyku. Na koniec na skórę nakłada się delikatny balsam wyszczuplająco-modelujący.

Wśród substancji aktywnych stosowanych w kosmetykach wyszczuplająco-modelujących wymienia się: kofeinę, zieloną kawę, bluszcz, centellę azjatycką, L-karnitynę, algi, zieloną herbatę i wiele innych. Należy jednak pamiętać, że skład dermokosmetyków jest równie ważny jak sposób ich aplikacji, ruch na świeżym powietrzu, dieta i oczywiście wytrwałość.